444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lazer Epilasyon

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin ve güvenilir yöntemidir. Lazer epilasyon; kişiye, uygulanan bölgeye ve kıl tipine uygun enerjiyi vererek kılların yok edilmesi yöntemidir. Kıldaki melanin pigmentine duyarlı olan bu ışık cilde zarar vermeden kıl kökünde ısıya dönüşerek kılların zayıflamasına ve yok olmasına neden olur.

Ağda, epilator, cımbız gibi kıl giderme yöntemleri kalıcı sonuçlar vermez, geçici çözümlerdir,kıl batıklarına,cilt hassasiyetine,cilt lekelenmelerine,kıl sayısında artışa neden olabilirler,oysa lazer epilasyon doğru uygulandığında etkili sonuçlar vermekte ve kişilerin kalıcı olarak kıllardan kurtulmasını sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Açık tenli kişilerde uygulanan Alexandrite Lazer Epilasyon tekniği kullanılır. Alexandrite Lazer Tekniği kullanımı basit lazerlerdendir. Uygulama sonrası yüzeyde kıl kalmaz. Bir miktar tüy uzar ve dökülür.

Epidermal pigmente lezyonlar ve kırışıklar için uygulanan Candela GentleLase PRO tekniği, diğer tekniklere göre daha hızlı ve ileri seviye olması ile üstün sonuçlar elde etmesini sağlar.

Sonuca hızlı ve güvenli şekilde ulaşmak için kullanılan Diode lazer epilasyon  koyu tenli kişilere de uygulanır. Koyu cilt rengi ile Bronz deri birbiri ile aynı değildir.